Už svertų sulaužymą – papeikimas S. Vetteliui

0
L. Hamiltonas ir S. Vettelis

Sebastianas Vettelis išlaikys savo antrą poziciją lenktynių starte, po to, kai kvalifikacijoje sulaužė svertus ir už tai gavo papeikimą.

Vokietis buvo nubaustas 25 tūkst. eurų bauda, kai sulaužė FIA bolidų svertus, nors jam grėsė startinių starto pozicijų bauda ar net diskvalifikacija iš lenktynių.

Reklama

Kvalifikacijoje jis užėmė antrą vietą, o pirmą vietą iškovojo Lewisas Hamiltonas, tačiau abu lenktynininkai nebuvo užtikrinti dėl savo užimtų pozicijų.

Britas vieną kartą sutrukdė Kimi Raikkonenui, o vėliau atliko pavojingą manevrą prieš Sergey Sirotkiną. Laimei, abu lyderiai išvengė rimtesnių baudų ir iš situacijos išlipo sausi.

Tačiau teisėjai nebuvo visiškai patenkinti S. Vettelio veiksmais, kuris antroje kvalifikacijos dalyje buvo pakviestas pasisverti, nors į trasą buvo išvažiavęs su minkštosiomis padangomis. Jis skubėjo pasikeisti padangas ir užfiksuoti greitą ratą dar prieš pasirodant lietui, kuris buvo prognozuojamas.

Vokietis užvažiavo ant svertų ir tada nuo jų nuvažiavo, o toks veiksmas yra draudžiamas taisyklėse. Lenktynininkai turi būti užstumti ant svertų su išjungtais varikliais.

Užvažiavęs ant svertų vokietis šaukė ir rodė ženklus, kad teisėjai greičiau trauktųsi ir leistu jam tęsti kvalifikaciją. Vėliau, teisėjų pranešime buvo rašoma, kad variklis visgi buvo išjungtas, kai numušė kūgį ir agresyviai spaudė darbuotoją prie svertų.

Išlaikęs antrą poziciją vokietis neprarado šansų nugalėti Brazilijoje. Antroje kvalifikacijos dalyje greičiausias jo užfiksuotas ratas buvo su minkštosiomis padangomis, kai L. Hamiltonas tą padarė su super minkštosiomis.

Lenktynių starte pranašumą turės britas, tačiau tolimesnėje lenktynių stadijoje pranašumą turėtų turėti vokietis.

Reklama

Palikite atsakymą

Rašykite savo komentarą
Įveskite savo vardą čia