Visi F1 pasaulio atstovai su nekantrumu laukė vakar dienos, kai turėjo būti pristatyta „Liberty“ sporto ateities vizija.

Pernai pristatyti komercijos teisių savininkų ateities planai suerzino komandas senbuves: „Mercedes“ ir „Ferrari“.

Štai kaip „Liberty“ įsivaizduoja Formulę 1 nuo 2020 sezono.

Reklama

Varikliai

 1. Visi jėgos agregatai turi būti pigesni, paprastesni, kelti daugiau triukšmo ir turi mažėti galimybė gauti starto pozicijų baudą.
 2. Varikliai turi išlikti aktualūs nūdienai, hibridinių technologijų ir turi būti suteikiama galimybė kiekvienam gamintojui gamintis variklį pagal savo supratimą ir norus.
 3. Naujosios jėgos agregatų taisyklės privalo būti patrauklios naujiems, į sportą galvojantiems ateiti, gamintojams ir komandos klientės turi gauti lygiai tokias pačias galimybes, kaip komanda gamintoja.

Išlaidos

 1. „Liberty“ yra įsitikinusi, kad tai, kaip leidžiami pinigai yra daug svarbiau nei jų išleidžiamas kiekis.
 2. Nors daugės standartizuotų elementų, skirtingų komandų bolidų unikalumą būtina išlaikyti.
 3. Būtinai bus pritaikytos biudžetų lubos, kurių bus privaloma laikytis ir taip siekiama išsilaikyti automobilių sporto viršūnėje.

Pajamos

 1. Nauja pajamų skirstymo sistema privalo būti labiau subalansuota, ji turi būti pagrįsta dabartiniu pajėgumu ir komanda komercijos teisių savininkų išmoką gautų pagal rezultatus tame sezone.
 2. F1 vardo garsinimas, istorinis įnašas ir unikalumas privalo būti pripažintas.
 3. Piniginės išmokos turi būti skirtos dviem atvejais: tiek už sukurto bolido, tiek už variklio pasiekimus.

Taisyklių pakeitimai

 1. Bus siekiama padaryti taip, kad su bolidais būtų įmanoma atlikti kuo daugiau lenkimų.
 2. Technologijos turi išlikti aukščiausiame lygyje, bet lenktynininko sugebėjimai turi likti pačiu svarbiausiu faktoriumi.
 3. Visos komandos privalo išlaikyti unikalumą, būtinai turi skirtis aerodinamikos elementai, važiuoklės, bei variklio išnaudojimo galimybės. Tačiau fanams nematomos ir nerūpinčios sritys turi būti standartizuojamos.

Sporto valdymas

 1. Paprastesnis ir skaidresnis bendradarbiavimas tarp komandų, FIA ir Formulės 1.

 

„Šis susitikimas buvo skirtas susitikti su komandomis ir atskleisti jiems mūsų planus ateičiai. Komandos dabar turi įsisavinti gautą informaciją, o tada bus galimos diskusijos. Susitikimas praėjo sklandžiai, be jokių išsišokimų“, – sako Rossas Brawnas.

Reklama

Palikite atsakymą

Rašykite savo komentarą
Įveskite savo vardą čia