FIA patvirtino startinių pozicijų baudų patobulinimą

0
Brazilijos GP lenktynėse
Pakartotinis lenktynių startas.

FIA patvirtino svarbų patobulinimą, kuris turėtų sumažinti sumaištį dėl startinių pozicijų baudų, kai daugelis pilotų gauna nuobaudas dėl bolide keičiamų komponentų.

Italijos GP buvo viena iš daugelio lenktynių šiais metais, kuriose baudos dramatiškai pakeitė startinę rikiuotę ir tik keturi pilotai startavo savo vietose, kurias jie užėmė kvalifikacijoje. Tai vyko dėl taisyklės, kuri leidžia panaudoti tik keturis variklius per sezoną.

Reklama

Tai iš esmės keisis 2018 metais ir bus galima panaudoti tik tris variklius per visą sezoną, todėl tikimasi, kad baudų dar labiau padaugės. Šį sezoną buvo skirta daugiau nei 700 startinių pozicijų baudų. Tačiau FIA ėmėsi darbo, kad supaprastintų šią sistemą.

Jeigu lenktynininkas gaus didesnę nei 15 startinių pozicijų baudą, jis privalės startuoti iš rikiuotės galo. Jeigu nubausta daugiau nei vienas lenktynininkas, jie bus išrikiuoti pagal tai, kada bauda buvo pritaikyta.

„Pakeitimas dėl variklio baudų sistemos buvo patvirtintas. Jeigu lenktynininkas gaus baudą, kuri viršija 15 startinių pozicijų, jis privalės startuoti iš rikiuotės galo“, – teigiama pranešime.

„Jeigu daugiau nei vienas lenktynininkas viršys šią ribą, jie bus išrikiuoti peletono gale pagal tai, kada bauda buvo pritaikyta.“

Dar keletas pakeitimų buvo patvirtinta, tačiau apie juos plačiau pakomentuota nebuvo.

  • taisyklės, kurios nustato lenktynių startą arba jų pratęsimą paskui saugos automobilį
  • keičiamas savaitgalio tvarkaraštis, kad būtų padidintas lankstumas
  • užtikrinti, kad buvusių bolidų bandymai vyktų tik trasose, kurios turi FIA Grade 1 ir 1T licencijas
  • ankstesnių bolidų parodomųjų važiavimų nuostata, kuri neįtraukia bandymų. Tokie demonstravimai negali viršyti 50 kilometrų ribos ir gali būti naudojamos tik tos padangos, kurias šiam tikslui gamina paskirtasis tiekėjas
  • pakeitimai, kurie užtikrina, kad alyva negali būti naudojama kaip degalai
  • turi būti pateikta detali alyvos specifikacija
  • minimalus svoris ir talpa elektros energijos kaupiklyje
  • kamerų pozicijų ir veidrodėlių pakeitimai, kad būtų pritaikytas „Halo“
Reklama

Palikite atsakymą

Rašykite savo komentarą
Įveskite savo vardą čia