Apie „Mercedes“ lenktynes Kanadoje iš jų pačių lūpų

0
@LewisHamilton
@LewisHamilton
@LewisHamilton

Vakar vakare įvyko Kanados GP etapas, pateikiame komandos pilotų, Lewiso Hamiltono ir Nico Rosbergo, bei vadovų Toto Wolffo ir Paddy Loweo interviu po lenktynių. Hamiltonas lenktynėse nugalėjo, o čempionato lyderis Nico Rosbergas liko 5.

Lewisas Hamiltonas:„Aš nežinau, kad nutiko starto metu. Mano bandymai atlikti starto procedūrą, prieš važiuojant į starto poziciją, vyko sklandžiai ir aš maniau „viskas eisis kaip iš pypkės“. Tačiau kai reikėjo startuoti, viskas ėjosi atvirkščiai, tad man reikia išsiaiškinti, kodėl viskas vyko, ne taip kaip turėjo. Įvažiuojant į pirmą posūkį kentėjau nuo labai didelio nepasukamumo, automobiliai mane supo iš visų pusių ir buvo tas nelemtas susilietimas su Nico.

Reklama

Po to aš tiesiog bandžiau sumedžioti Sebastianą (Vettelį, red past.). Jis lėkė kaip žaibas nuo pat pirmo rato, mūsų abiejų tempas buvo geras. Per lenktynes padariau tik vieną klaidą, stabdant prieš 10 posūkį užblokavau ratus, daugiau klaidų nebuvo ir esu tuo labai patenkintas. Šiandien reikėjo kuo labiau saugoti padangas, o komandos sudėliota strategija buvo tiesiai į dešimtuką. Aš tikrai mėgavausi lenktynėmis – viskas klojosi labai sklandžiai. Sebastianas kaskart artėjo, bet aš galėjau palaikyti saugų atstumą iki jo. Buvau labai susikaupęs.

Paskutinius 10-15 ratų galvojau apie Muhammadą Ali „sklęsk kaip drugelis, gelk kaip bitė“, aš taip ir jaučiausi, lyg sklęsčiau. Man, kaip ir esu tikras daugeliui kitų, jis buvo įkvepianti asmenybė, tad šią pergalę skiriu jam. Čia (Kanadoje, red.past.) 2007 metais aš iškovojau pirmąją savo pergalę ir iškovojęs šią jaučiuosi taip pat puikiai. Tai tiesiog palaima. Ačiū visiems atėjusiems šiandien. Mes čia atvykstame kasmet ir praleidžiame geriausią savaitę.“

Nico Rosbergas:„Šiandienos lenktynės buvo sunkios. Pradedant nuo pradžių: Lewiso startas buvo blogas, mano geras, o Sebastiano tiesiog super.Tad aš bandžiau Lewisą lenkti išorine trajektorija. Aš arba turėjau pabandyti aplenkti, arba susitaikyti su tuo, kad būsiu už jo nugaros. Barselonoje toks manevras suveikė, čia, deja, ne. Jis pasielgė kietai, bet tai toks tas lenktyniavimas, tad viskas ką man reikia padaryti, tai kitą kartą viską atlikti geriau. Praradau labai daug vietų, kol apvažinėjau posūkį ir tai praradau bet kokius šansus lenktynėse pakovoti dėl pergalės. Nuo tos akimirkos dariau viską, kad pakilčiau aukštyn ir vieną akimirką atrodė, kad galiu užlipti ant podiumo, tačiau tada pradūriau padangą ir turėjau stoti papildomai keistis padangų, prakeikimas!

Spaudžiau tiek kiek galėjau, bet buvo tiesiog milžiniška užduotis saugoti stabdžius, perspėjimo signalai vis užsidegdavo, bei reikėjo taupyti kurą. Ir vėl labai gerai pakovojau su Maxu (Verstappenu, red.past.), kova buvo arti klaidos, bet labai smagi. Visais būdais bandžiau aplenkti Maxą ir padariau didžiulį suktuką pačioje pabaigoje. Paskutiniame rate tiesiog bandžiau paršliaužti iki finišo priekyje Kimio (Raikonneno, red. past.), nuviliantis rezultatas, nes mūsų bolidas buvo puikus, bet kartais taip jau nutinka. Per dvi dienas namie turiu pasiruošti kovai Baku.“

Toto Wolffas, komandos vadovas: „Buvo tiesiog fantastiškos, kupinos veiksmo lenktynės Monrealyje, kaip ir tikėtasi, o Lewisas nuvažiavo puikias lenktynes iškovodamas pergalę. Besirengiant lenktynėms mums dar buvo neaišku kiek kartų reikės stoti keistis padangų, vieną ar du kartus, nebuvo aišku kaip dėvėsis padangos esant tokiam šaltam orui ir kaip jas seksis įšildyti. Tačiau vos Sebastianui sustojus per virtualaus saugumo automobilio stadiją, mums tapo aišku, kad norint nugalėti privalėsime važiuoti su vieno sustojimo strategija, na o tada viskas buvo Lewiso rankose, jam reikėjo išlaikyti padangas kuo ilgesnę distanciją palaikant reikalingą pergalei tempą. Jis viską padarė tiesiog nuostabiai, mes stebėjome varžovų tempą su minkštom padangom ir matėm, kad ilgą laiką jie gali palaikyti gerą tempą, tad tada supratome, kad pergalė tikrai įmanoma.

Na o Nico varžybas nulėmė pirmasis posūkis, tad jis turėjo skintis kelią aukštyn jau nuo sekančių posūkių iki pat galo. Lewisas radio ryšiu pranešė, kad jo padangos yra labai šaltos ir, kad jis kenčia nuo nepasukamumo, Nico rizikavo važiuodamas išorine trajektorija. Tai buvo grubus veiksmas ir žinoma tu nesitiki, kad po pirmų 2 posūkių tavo pilotai važiuos 2 ir 9 pozicijose, kai startuoji iš pirmosios starto eilės. Kalbant sąžiningai kaskart po lenktynių kylančios diskusijos man pradeda sukelti dežavu jausmą.

Po viso to Nico susitvarkė su emocijomis ir taip pat atliko fantastišką darbą; jis tikrai galėjo užlipti ant podiumo, tačiau pradūrė padangą, tad teko jį pakviesti keistis padangų, po to jis tiesiog prižiūrėjo automobilį, o dėl kuro stygiaus jis negalėjo atakuoti varžovų kiekvieną ratą iš eilės. Su Verstappenu pakovojo tikrai gražiai, o šis gynėsi tikrai gerai, tačiau nesuvaldė bolido stabdydamas į paskutinius posūkius, jis kovojo dėl kiekvieno taško. Žiūrint iš komandinės pusės, daug veiksnių nulėmė, kad mes neiškovojome dvigubo podiumo, tačiau iš visų komandų iškovojusių taškus, mes jų pelnėme daugiausiai. Bet „Ferrari“ bei „Red Bull“ tempas mums parodė, kad turime stengtis iš visų jėgų, bei nesnausti ant laurų, kad išsaugotume savo pozicijas priekyje.“

Paddy Lowe:„Kupinos įvykių, bei smagios lenktynės stebėti nuo pradžios iki pat finišo. Žinoma startas buvo toli gražu ne pats geriausias. Mes žinojome, kad bus sunku sušildyti padangas kai taip šalta, nes čia sunku padangas sušildyti net kai būna karšta. Sebastianas startavo tiesiog pribloškiančiai, aplenkė abu mūsų pilotus greičiau, nei jie susistumdė antrame posūkyje. Iškart po to mūsų lenktynės buvo su vieninteliu tikslu, atsikovoti, tai kas prarasta. Iškart po to kai abu „Ferrari“ pilotai labai anksti sustojo pirmam padangų keitimuis ir aiškiai parodė, kad jie stos 2 kartus mes nusprendėme pasiekti finišą abiems automobiliams padangų keistis stojant tik po vieną kartą.

Visa tai suveikė puikiai ir Lewisas iškovojo pergalę. Nicui, deja, teko stoti antrą kartą dėl pradurtos padangos. Panašu, kad nuolaužų kliuvo ir jo radiatoriui, nes beveik visą laiką reikėjo kovoti, kad bolidas neperkaistų. Nors tai ir neturėjo didelio poveikio jo lenktynių tempui, tačiau tikrai papildomas susikaupimą blaškantis veiksnys. Mes manom, kad ant podiumo jis užlipti galėjo, tačiau nepasisekė. Sveikiname Lewisą su dar viena pergale Kanadoje, taip pat ir visą mechanikų, inžinierių, bei strategų komandą su tuo, kad viskas pavyko puikiai.“

Reklama

Palikite atsakymą

Rašykite savo komentarą
Įveskite savo vardą čia