Abu Dabio GP: lenktynes laimi L. Hamiltonas, čempiono titulą – N. Rosbergas

0

abudabistart

Abu Dabio lenktynėse nugalėjo Lewisas Hamiltonas, antras liko Nico Rosbergas, trečias Sebastianas Vettelis, tačiau čempiono titulą laimi Nico Rosbergas.

Reklama

Abu Dabio GP lenktynių startas kovojantiems dėl čempiono titulo „Mercedes“ pilotams buvo sklandus, Nico Rosbergas startavo neblogai, tačiau buvo atsargus ir nebandė agresyviau kovoti dėl aukštesnės pozicijos. Klaidą pirmame posukyje padarė Maxas Verstappenas, po šios klaidos jis nukrito į paskutinę vietą, tačiau po 8 ratų olandas grįžo į dešimtuką.

Pirmąjį sustojimą aštuntame rate atliko Lewisas Hamiltonas, paskui jį atvažiavo ir Kimi Raikkonenas, abu pilotai užsidėjo minkštas padangas. Po šios porelės prasidėjo visų lyderių sustojimai. „Red Bull“ komanda startavusi su super mikštomis padangomis ilgiau trasoje neišsilaikė.

Tryliktame rate pasibaigė ir paskutines lenktynes Formulėje 1 važiavusio Jensono Buttono kelionė, dešinės pusės priekinė bolido dalis sulūžo užvažiavus ant kelkraščio, todėl bolidas tapo nebevairuojamas.

Šešioliktame rate pavarų dėžės gedimą patyrė ir iš lenktynių pasitraukė „Toro Rosso“ pilotas Danilas Kvyatas, kuris problemų turėjo visą savaitgalį.

Po pirmų sustojimų Maxas Verstappenas buvo atsidūręs priekyje, o Nico Rosbergas trečioje vietoje, todėl jam komanda pranešė, kad būtina aplenkti Maxą, todėl, kad olandas pasirinkęs vieno sustojimo taktiką. Vokiečiui prireikė vieno rato atlikti šį manevrą.

Antrų sustojimų metu „Red Bull“ komanda pergudrauja „Ferrari“ ekipą atlikdami ankstesnį sustojimą, todėl „Red Bull“ komanda atsiduria priekyje. Tačiau „Mercedes“ komandos jiems aplenkti nepavyko.

Po antrojo sustojimo Lewiso Hamiltono tempas sumažėjo ir Nico Rosbergas laikėsi maždaug vienos sekundės atstumu. Brito lenktynių inžinierius pranešė, kad nesaugu lėtinti tempą, nes priekyje esantis Sebastianas Vettelis gali pasirinkti vieno sustojimo taktiką, laimėti lenktynes ir taip sužlugdyti visas galimybes laimėti čempiono titulą. Po šio pokalbio Lewisas šiek tiek padidino tempą ir sumažino atsilikimą iki Sebastiano Vettelio.

38 rate Sebastianas Vettelis atliko antrą sustojimą ir pasirinko super minšktąsias padangas, po sustojimo grižo į šeštą vietą. Vokiečio tempas trasoje buvo geriausias dėl minkštesnės sudėties padangų.

43 trečiame rate „Toro Rosso“ ir „Renault“ pilotai kovojo dėl pozicijų ir lengvai susidūrė, po šio incidento Carlosas Sainzas pranešė, kad jo pavarų dėžė nebeveikia. Abu „Toro Rosso“ pilotao pasitraukė iš lenktynių.

„Mercedes“ komanda visą laiką ragino Lewisą Hamiltoną padidinti tempą, nes yra iškilusi gresmė – Sebastianas Vettelis gali nugalėti, nes yra pats greičiausias trasoje. Tuo tarpu Nico Rosbergas sakė, kad britas galėtų važiuoti daug greičiau. Nico Rosbergui kilo gresmė iš galo, Maxas Verstappenas ir Sebastianas Vettelis buvo priartėję pavojingu atstumu – 1,5 sekundės.

Keturi pilotai atsidurė 3 sekundžių tarpe, Lewisas Hamiltonas yra šio žaidimo iniciatorius, britas akivaizdžiai užlaikė Nico Rosbergą, kad šis būtų aplenktas už jo eseančių pilotų.

Likus vienam ratui Sebastianas Vettelis grasino aplenkti Nico Rosbergą, o Lewisas Hamiltonas ir toliau bandė užlaikyti Nico. Britas radijo ryšiu paklausė : „Ką aš turėčiau daryti ? Aš pralaimiu čempiono titulą.“. Tačiau Nico Rosbergas puikiai atsilaikė prieš Sebastianą Vettelį ir iškovojo pirmąjį čempiono titulą. Lewisas Hamiltonas finišuoja pirmas.

abudabirace

Reklama

Palikite atsakymą

Rašykite savo komentarą
Įveskite savo vardą čia