Singapūro GP: lenktynėse nugalėjo pasipriešinimo nesulaukęs L. Hamiltonas

4
Lewis Hamilton

Singapūro GP lenktynėse nugalėjo Lewisas Hamiltonas, antroje vietoje liko Maxas Verstappenas, trečioje – Sebastianas Vettelis.

Lewisas Hamiltonas savo persvarą prieš Sebastianą Vettelį čempionate padidino iki 40 taškų, kai šiame sezone liko tik šešios lenktynės.

Reklama

Lenktynių startas prasidėjo su saugos automobiliu. Čempionato lyderiai startavo švariai, tačiau „Force India“ lenktynininkas Sergio Perezas stumtelėjo Estebaną Oconą, kuris rėžėsi į sieną. Tuo tarpu Sebastianas Vettelis pirmąjame rate aplenkė Maxą Verstappeną ir pakilo į antrą poziciją.

S. Perezas radijo ryšiu sakė: „Atsiprašau, ten nebuvo vietos, aš jo net nemačiau, todėl negalėjau to išvengti.“

Po avarijos Sergey Sirotkino priekinis sparnas pagavo neaiškų objektą, kuris prikibo ir stipriai laikėsi. Rusas privalėjo užsukti į aptarnavimo zoną ir pašalinti šią dalį. Tuo pačiu pasikeitė ir padangas į minkštąsias.

Lenktynių restartas įvyko penktame rate ir rikiuotės priekyje jokių lenkimų neįvyko. Mažiausias atstumas buvo tarp 2 ir 6 pozicijos, kur lenktynininkai keletą ratų važiavo labai arti vienas kito, o atstumas bus mažiau nei viena sekundė.

Sebastianas Vettelis negalėjo niekaip atitrūkti nuo Maxo Verstappeno, kuris vokiečiui nuolat kvėpavo į nugarą. Tada olando lenktynių inžinierius pranešė, kad jis pasaugotų savo padangas.

Po dešimties ratų pirmasis trejetukas važiavo vienas šalia kito, o atstumas tarp jų buvo po vieną sekundę. Netoli buvo ir Valtteri Bottas su Kimi Raikkonenu, tačiau kiek atsilikęs važiavo Danielis Ricciardo.

Tryliktame rate L. Hamiltonas padidino tempą ir pirmasis trejetukas tarp savęs turėjo po dvi sekundes atsilikimą.

Pirmasis aptarnavimo zonoje apsilankė S. Vettelis ir į trasą sugrįžo 7 vietoje. Vokietis užsidėjo ultra minkštąsias padangas, nors pasirodė pranešimų, kad trasoje yra lietaus lašų. Paskui vokietį į aptarnavimo zoną kitame rate pasuko ir L. Hamiltonas. Britas užsidėjo minkštąsias padangas ir į trasą sugrįžo penktoje pozicijoje.

I didžiojo trejeto komandų į aptarnavimo zoną pasuko ir V. Bottas, kuris išvažiavo septintoje pozicijoje. Kol S. Vettelis susitvarkė su S. Perezu, L. Hamiltonas nurūko į priekį penkiomis sekundėmis.

18 rate padangų pasikeisti sustojo ir M. Verstappenas, kuris išvažiavo priekyje S. Vettelio.

Po pirmųjų sustojimų veiksmas trasoje dingo visiškai, kadangi tarp lenktynininkų padidėję tarpai ir lenkimų sudėtingumas neleidžia nieko kito daryti, kaip tik sekti vieni kitiems iš paskos.

K. Raikkonenas pirmąjį kartą stojo 23 rate ir į trasą sugrįžo šeštoje pozicijoje, už V. Botto.

Toliau rikiuotėje daug lenkimų taip pat nebuvo daug, tačiau Charles Leclercas ir Pierre Gasly agresyviausiai kovojo dėl devintos pozicijos. Galų gale monakietis prancūzą aplenkė 27 rate. Iš kart po šio epizodo prancūzas pasuko pasikeisti padangų.

Praėjus pusei lenktynių, panašu, kad S. Vettelio strateginis sprendimas visiškai nepasiteisino, kadangi vokietis tik palaikė tokį patį tempą, kaip M. Verstappenas ir L. Hamiltonas.

Praėjus 33 lenktynių ratams subrendo kova dėl 13 pozicijos, kurioje dalyvavo S. Sirotkinas, S. Perezas ir N. Hulkenbergas. Lenktynininkai vienas nuo kito važiavo nutolę mažiau nei vienos sekundės atstumu.

S. Perezas jau buvo beveik aplenkęs rusą, tačiau meksikietis antrą kart lenktynėse sukėlė avariją. Tuo pasinaudojęs N. Hulkenbergas aplenkė abu „peštukus“.

Po kelių ratų meksikiečiui buvo patvirtinta pravažiavimo pro aptarnavimo zoną bauda.

38 rate lenktynių lyderiai pateko į ratu lenkiamų lenktynininkų mišrainę, kurie kovojo dėl pozicijų, tuo tarpu M. Verstappenas prie L. Hamiltono buvo priartėjęs vos per 0.3 sekundės. Bet manevras nepavyko ir lyderiai liko savo vietose.

Lenktynėse nuvažiavus 44 ratus, trasoje padaugėjo veiksmo, kadangi dėl padangų strategijų kova vyko įvairiose jo dalyse.

Už mėlynų vėliavų ignoravimą, R. Grosjeanas gavo 5 sekundžių baudą už incidentą, kuomet prancūzas kovojo su S. Sirotkinu ir užlaikė lenktynių lyderius.

49 rate K. Raikkonenas pasivijo V. Bottą, o tuo pačiu metu D. Ricciardo pasivijo K. Raikkoneną, todėl užvirė kova tarp šių lenktynininkų grupelės. V. Botto tempas staigiai krito ir buvo viena skunde lėtesnis už S. Vettelį, kuris su trumpesnio galiojimo padangomis važiavo ilgesnę atkarpą.

Likus 7 ratams D. Ricciardo sumažino tempą ir atsitraukė nuo šios kovos, kadangi neturint milžiniško pranašumo atlikti lenkimą šioje trasoje nėra daug galimybių. Australas atvėsino savo padangas ir variklį ir pabandė atakuoti dar kartą, po dviejų ratų, tačiau nieko rimto nuveikti nepavyko.

K. Raikkoneno atakos prieš V. Bottą nebuvo itin sėkmingos, tačiau paskutiniame rate „Ferrari“ lenktynininkui dar kartą grėsmė kilo iš D. Ricciardo, bet nieko sukurti nepavyko.

Lenktynėse nugalėjo Lewisas Hamiltonas, antrą vietą iškovojo Maxas Vrstappenas, o trečias finišo liniją kirto Sebastianas Vettelis.

Rezultatai

singapuro gp

Rusijos GP tvarkaraštis

Rusijos Grand Prix
Sesija Data Laikas
Rusijos GP: pirmoji treniruotė 2018-09-28 11:00 - 12:30
Rusijos GP: antroji treniruotė 2018-09-28 15:00 - 16:30
Rusijos GP: trečioji treniruotė 2018-09-29 12:00 - 13:00
Rusijos GP: kvalifikacija 2018-09-29 15:00 - 16:00
Rusijos GP: lenktynės 2018-09-30 14:10 - 16:10
Rusijos GP: treniruotė #1 2019-09-27 11:00 - 12:30
Rusijos GP: treniruotė #2 2019-09-27 15:00 - 16:30
Rusijos GP: treniruotė #3 2019-09-28 12:00 - 13:00
Rusijos GP: kvalifikacija 2019-09-28 15:00 - 16:00
Rusijos GP: lenktynės 2019-09-29 14:10 - 16:10
Reklama
avatar
1 Komentarų gijos
3 Komentarai gijose
0 Sekėjai
 
Labiausiai aktyvus komentaras
Karščiausia komentarų gija
3 Komentarų autoriai
MykolasSTFUPraeivis Naujausi komentarų autoriai
  Prenumeruoti  
naujausius seniausius geriausiai įvertintus
Pranešti apie