Formulės 1 „Didžiojo šalmo“ klubo statistika

4
@F1Fanatic

[media-credit id=13 align=“aligncenter“ width=“1024″]jimclark_lotus-cosworth_zandvoort_1967_3[/media-credit]

Paskutinių lenktynių Rusijoje metu Nico Rosbergas ne tik laimėjo savo 7 lenktynes iš eilės ir atitrūko nuo kitų bent 43 taškais, tačiau ir buvo įrašytas į istorinį Formulės 1 Didžiojo šalmo (taip pat vadinamo „Grand Slam“) klubą – šio klubo nariai dominavo viso savaitgalio metu. Jie ne tik startavo iš pirmos vietos, tačiau laimėjo lenktynes būdami greičiausi ir pirmavo visus ratus.

Reklama

Nors šis pasiekimas atrodo yra ganėtinai sunkus, tačiau klubo narių skaičius nemažas – net 24 lenktynininkams yra pavykę nors kartą taip pasirodyti lenktynėse.

Šio sąrašo neabejotinas lyderis yra britas Jimas Clarkas. Jis nuo 1962 iki 1965 m. pasiekė net 8 Didžiojo šalmo savaitgalius. „Lotus“ komandai atstovavęs britas yra laikomas vienas iš greičiausių Formulės 1 lenktynininkų. Deja, jo rekordai buvo nutraukti 1968 m. Formulės 2 mirtinoje avarijoje Hokenhaime.

Antroje šio klubo vietoje yra du Formulės 1 čempionai, atstovavę „Ferrari“ ekipai. Alberto Ascari dominavo čempionate 1952-1953 m. ir surinko 5 Didžiojo šalmo pasiekimus. Be šio laimėjimo italas su „Ferrari 500“ automobiliu nugalėjo net 11 iš 13 lenktynių. Nenuostabu, kad 1952 ir 1953 m. jis tapo čempionu.

Michaelis Schumacheris taip pat yra pasiekęs 5 Didžiojo šalmo laimėjimus. Pirmuosius du tokius pasiekimus jis atliko dar atstovaudamas „Benetton“ ekipai. Pirmasis toks savaitgalis buvo įsimintinas – mat tai buvo 1994 m. Monako lenktynės, lygiai savaitė po tragiškojo etapo San Marine, kur žuvo Ayrtonas Senna ir Rolandas Ratzenbergeris. Tais pačiais metais Kanadoje vokietis dar kartą pakartojo šį pasiekimą, o kiti 3 jau buvo pasiekti su „Ferrari“. Be kitų rekordų, M. Schumacheris yra nepralenkiamas ir pagal pergales, pole pozicijas ir greičiausius ratus vienose lenktynėse – tą jis yra padaręs net 22 kartus (dvigubai daugiau nei antroje vietoje esantis J. Clarkas).

Po 4 kartus Didžiojo šalmo pasiekimą yra pademonstravę keturi pilotai – Jackie Stewartas (1969-1972 m.), Ayrtonas Senna (1985-1990 m.), Nigelas Mansellas (1991-1992 m.) ir Sebastianas Vettelis (2011-2013 m.). Šiuo metu tik vokietis gali tikėtis pagerinti savo rekordą ir susilyginti su A. Ascari ir tautiečiu M. Schumacheriu.

1980-1984 m. 3 kartus lenktynių savaitgalį dominavo brazilas Nelsonas Piquet.

Po du kartus tokį laimėjimą yra pasiekę Juanas Manuelis Fangio, Jackas Brabhamas, Mika Hakkinenas ir Lewisas Hamiltonas. Pastarasis tai yra padaręs 2014 m. Malaizijos GP ir 2015 m. Italijoje. Savaitgalį Monzoje britas buvo dar greičiausias ir visose treniruotėse. Tuo tarpu argentinietis J. M. Fangio kol kas laiko kitą Didžiojo šalmo rekordą – jis yra vyriausias šios sąrašo narys. 1956 m. Vokietijos GP argentiniečiui buvo 45 metai.

Be minėto Nico Rosbergo dar 11 lenktynininkų yra nors kartą pasiekę Didžiojo šalmo laimėjimą. Šią didelę kompaniją sudaro Mike Hawthornas, Stirlingas Mossas, Jo Siffertas, Jacky Ickxas, Clay Regazzoni, Nikis Lauda, Jacquesas Laffite, Gillesas Villeneuve, Gerhardas Bergeras, Damonas Hillas ir Fernando Alonso.

Verta pažymėti, kad S. Vetellis pirmauja tarp visų kaip pasiekęs 4 Didžiuosius šalmus vos per 3 metus, taip pat yra jauniausias šį pasiekimą laimėjęs lenktynininkas – pirmo karto metu 2011 m. Indijos GP jam buvo šiek tiek daugiau nei 24 metai. Iš šios didelės grupės tik A. Ascari, J. Clarkui ir minėtam S. Vetteliui yra pavykę Didįjį šalmą pasiekti bent dvejose lenktynėse iš eilės. Prie šios grupės bus galima įrašyti ir N. Rosbergą, jei jis pakartos Rusijos GP sėkmę artėjančio savaitgalio Ispanijoje metu.

Reklama
avatar
3 Komentarų gijos
1 Komentarai gijose
0 Sekėjai
 
Labiausiai aktyvus komentaras
Karščiausia komentarų gija
4 Komentarų autoriai
MykolasPraeivisSTFUInfusion Naujausi komentarų autoriai
  Prenumeruoti  
naujausius seniausius geriausiai įvertintus
Pranešti apie
Infusion
Infusion

Labai idomi statistika 🙂

STFU
STFU

na bent vienas Schumacherio rekordas gyvuos, panasu, dar ilgai.

Praeivis
Praeivis

7 cempiono titulai ? 😀