Brazilijos GP: trijų valandų maratone nugalėjo L. Hamiltonas

0

Šlapiose Brazilijos GP lenktynėse, kurios truko tris valandas, nugalėjo Lewisas Hamiltonas, antrą vietą iškovojo Nico Rosbergas, trečias – Maxas Verstappenas. Nico Rosbergas turi 12 taškų pranašumą, kovoje dėl čempiono titulo, kuri bus paskutinė po dviejų savaičių, Abu Dabyje.

Brazilijos GP lenktynės dėl lietaus buvo pradėtos už saugos automobilio. Lenktynių startas buvo atidėtas 10 minučių, dėl blogų oro sąlygų. Prieš išvažiuojant į starto vietas nepasisekė „Haas“ pilotui Romainui Grosjeanui, jis išvažiuodamas iš paskutiniojo posūkio paslydo ir sudaužė savo bolidą, bei taip baigė savo pasirodymą net nestartavęs.

Reklama

grobr

Saugos automobilis pasitraukė septintame rate. Pirmasis lenkimą atliko Maxas Verstappenas, pirmame posūkyje aplenkė Kimį Raikkoneną. Lenktynių re-startas įvyko be rimtesnių incidentų. Daugelis pilotų iškarto stojo pasikeisti padangas tarpines. Sebastianas Vettelis paslydo trasoje bei prarado kelias pozicijas.

Keturioliktame rate, Marcusas Ericssonas, su tarpinėmis padangomis patyrė avariją dėl trasoje stovinčio vandens, bei užblokavo aptarnavimo zonos įvažiavimą. Paskelbta saugos automobilio fazė, kadangi trasoje nemažai nuolaužų ir užtvertas aptarnavimo zonos įvažiavimas.

Saugos automobilis, antrą kartą, pasitraukė 19 rate. Po restarto Kimis Raikkonenas sudaužo savo bolidą starto – finišo tiesiojoje. Lenktynėse paskelbiama raudonos vėliavos stadija – lenktynės stabdomos 20 rate.

Pirmojo restarto metu, Felipe Massa aplenkė varžovą šiek tiek prieš starto liniją, todėl gavo 5 sekundžių baudą. Danielis Ricciardo nubautas 5 sekundžių bauda dėl to, kad įvažiavo į aptarnavimo zoną, kai boksai buvo užblokuoti Marcuso Ericssono sudaužydo „Sauber“ bolido, o dėl šios avarijos aptarnavimo zonoje buvo paskelbta raudonos vėliavos stadija, kuri draužia įvažiuoti.

Lenktynės tęsiamos paskui saugos automobilį, po to kai buvo sustabdytos apie 30 minučių. Jolyonas Palmeris turėjo kontaktą su Danilu Kvyatu, britui lenktynės baigėsi. Lenktynės dar kartą stabdomos. Raudona vėliava. Žiūrovai nepatenkinti.

Lewisas Hamiltonas: „Nesuprantu kodėl lenktynės vėl stabdomos. Sąlygos yra geresnės nei buvo.“

FIA komandoms pranešė, kad jie nėra patenkinti sąlygomis, kad galėtų tęsti lenktynes. Tačiau vėl pakeitė nuomonę ir lenktynės pratęstos.

31 rate pasitraukė saugos automobilis. Maxas Verstappenas dar kartą pasižymėjo restarto metu aplenkdamas Nico Rosbergą. Abu „Red Bull“ pilotai esant tokioms oro sąlygoms jautėsi puikiai, bei spaudė visus prieš juos esančius lenktynininkus.

43 rate Felipe Massa sudaužo savo bolidą ir išlipęs mojuoja gerbėjams. Dar vienas saugos automobilis. Įvažiavimas į aptarnavimo zoną draudžiamas. Felipe su savo šalies vėliava rankose, eidamas link garažo verkia, maršalai verkia, gerbėjai verkia,.

Lenktynės pasidarė nebeįdomios, visas dėmesys skiriamas Felipe Massai, šis eina per aptarnavimo zoną ir visi iš eilės jį guodžia, visi „Ferrari“ mechanikai išeina į aptarnavimo zoną ir pagerbia brazilą. Visas dėmesys dabar priklauso jam.

55 rate pasitraukė saugos automobilis. Restartas įvyko sklandžiai, tačiau nukentėjo vienintelis Fernandas Alonsas, kuris apsisuko trasoje bei nukrito į 16 vietą. Geriausiai sekėsi „Red Bull“ pilotui Maxui Verstappenui, šis lenkė visus iš eilės, kurie papuolė į jo akiratį.

Trijų valandų maratonas baigėsi Lewiso Hamiltono pergale, Nico Rosbergas liko antras, o fenomenaliai važiavęs Maxas Verstappenas finišavo trečias.

brrace

Reklama

Palikite atsakymą

Rašykite savo komentarą
Įveskite savo vardą čia